Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
podatek...
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mala2250



Joined: 05 Feb 2009
Posts: 4

PostPosted: Fri Feb 06, 2009 7:33 pm    Post subject: podatek... Reply with quote

Dosta³am P60 za rok 2007/2008 od pracodawcy ale nie wiem czy i¶æ siê z niego rozliczyæ skoro nie mam home officu a pan mnie utwierdzi³ w przekonaniu,ze pracowa³am nie legalnie.Czy jest jaki¶ sens w tym ¿ebym siê rozlicza³a?Czy te¿ mi sie nie nale¿y zwrot mojego podatku który mi pracodawca zabra³?( chyba dla siebie :) Czy jest taka mo¿liwo¶æ,¿eby nie p³aci³ za mnie mojego zabranego podatku?Mo¿na to jako¶ sprawdziæ???
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Sat Feb 07, 2009 4:05 am    Post subject: Reply with quote

Je¶li dalej mieszka/pracuje Pani w UK, ewentualny zwrot podatku nie bêdzie nastêpowa³ przez wype³nienie formularza P85 (który dotyczy osób, które wyjecha³y z UK). Polecam najpierw sprawdziæ, czy istotnie mia³a Pani nadp³atê podatku na podstawie P60. Mo¿e Pani to zrobiæ np. wykorzystuj±c kalkulator zwrotu znajduj±cy siê na stronie www.euro-tax.pl . Najprawdopodobniej nie bêdzie nadp³aty, a co za tym idzie, podatku do zwrotu.

Je¶li wyjdzie, ¿e mia³a Pani istotnie nadp³atê, nalezy poinformowaæ o tym HMRC i oni zajm± siê wyrównaniem. Wiêcej na ten temat:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/Taxes/BeginnersGuideToTax/IncomeTax/GettingyourIncomeTaxright/DG_078342

Nielegalno¶æ pracy z powodu braku WRS nie wp³ywa wg mojej wiedzy na rozliczenie podatku.

Pracodawca pobra³ podatek i odprowadzi³ go do HMRC. Wystawiaj±c P60 pracodawca potwierdzi³ to na pi¶mie, dodatkowo wcze¶niej mia³a Pani to na payslipach. Oczywi¶cie teoretycznie istnieje mo¿liwo¶æ, ¿e pracodawca tego podatku nie zap³aci³, ale by³oby to powa¿ne wykroczenie podatkowe i raczej tego bym siê nie obawia³. Niemniej, je¶li ma Pani uzasadnione podejrzenie, ¿e pracodawca nie odprowadza podatku i/lub sk³adek National Insurance, mo¿e Pani to sprawdziæ w lolalnym HMRC (tax office):
http://www.hmrc.gov.uk/faqs/general.htm#6
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in