Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
pytanie?
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Osakosa



Joined: 14 Jan 2009
Posts: 1

PostPosted: Wed Jan 14, 2009 7:44 pm    Post subject: pytanie? Reply with quote

Witam.

Pracowalem za granica w 2006 roku i nie przebywalem w Polsce nawet 3 dni.
Wedlug KC osoba ktora zmienila miejsce zamieszkania podlega ograniczonemu prawu podatkowemu czyli nie musi sie rozliczac w kraju.
Posiadam tez certfikat rezydenta podatkowego w Anglii wydanym przez Revenu.
A jezeli musialbym sie rozliczyc to robie to tak, ze np. dostalem payslipa i zarobilem brutto: £360 z czego bylo £65 na tax i £25 na Nat.I.N.= czyli dostalem do reki £270. Czyli aby wyrownac roznice z polskim fiskusem musialbym kwote £360 pomnozyc przez powiedzmy 5,50gr kurs £ na ten tydzien i wtedy powiedzmy wyszloby 2000zl i od tego nalezy odjac tylko tax czyli te £65 (350zl). No i tu nie wiem powinnienem policzyc ile zarabilem w 2006r lacznie tzn: kazdego tygodnia powinnienem przeliczac ile zarobilem w zlotowkach i powiedzmy wyszlo mi 65000zl i wtedy sprawdzam, ze w Polsce podlegalbym podatkowi ==7 674 z³ 41 gr + 30% nadwy¿ki ponad 43 405 z³. Tak wiec, musialbym zaplacic 7600zl + 30% z 22000zl(6600zl) czyli lacznie 14000zl od 65000zl.
No i teraz nie wiem od tego 14000zl powinnienem odjac podatek tax w Anglii czyli te £2500( 13750zl) no i jeszcze 30diet czyli £960 i mi wychodzi,ze jestem na plusie czy to mozliwe.
Czy moze mozna to obliczyc jakos inaczej.
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 10:46 am    Post subject: Reply with quote

W 2006 obowi±zywa³a jeszcze stara umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania i osoby, które mia³y miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce podlega³y obowiazkowi podatkowemu w Polce. Je¶li by³ Pan ju¿ wtedy rezydentem w UK, to oczywi¶cie nie musia³ Pan odprowadzaæ podatku.

Nie mo¿na byæ "na plusie" tzn. podatek mo¿na tylko dop³acaæ. Natomiast z UK mo¿e Pan wnioskowaæ o zwrot nadp³aty, je¶li by³a.

Natomiast dyskusje co do wysoko¶ci kwoty podatku do zap³aty w Polsce s± bezprzedmiotowe, poniewa¿ zosta³ on objêty abolicj± podatkow±. Aby mieæ pewno¶æ, nale¿y z³o¿yæ odpowiednie deklaracje, ale trzeba siê spieszyæ, bo termin wkrótce mija.
Termin minie 6 lutego.

Polecam - w zwi±zku z abolicj±:
http://www.euro-tax.pl/abolicja/formularz-zgloszenia.htm
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in