Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Brak urlopu i wyplaty - help
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MichalSC



Joined: 18 May 2008
Posts: 1
Location: Poland

PostPosted: Sun May 18, 2008 5:47 pm    Post subject: Brak urlopu i wyplaty - help Reply with quote

Witam
Pracuje w pewnej restauracji od listopada ubieglego roku az do poczatku maja .
Mialem na stale opuscic kraj pod koniec maja z roznych powodow . Moj szef w bylej pracy dawal mi ok 15/25 h tygodniowo przy pelnym etacie i postanowilem wczesniej odejsc bez wypowiedzenia gdyz jego menager ktory takze jest polakiem powiedzial ze nie musze skaldac wypowiedzenia i nic sie nie stanie . Noi sie stalo .

Brak P-45 - mowi ze mi wysle do polski a tam mi to nie potrzebne wg niego trzeba czekac tygodniami na to
Brak ostatniej wyplaty
Brak wyplaty za urlop - ok 8 dni

Po rozmowie z nim nie da sie nic wywnioskowac bo wg niego wszystko jest ok i ze bede miec nauczke . Rozumiem ze zabral mi wyplate bo wiem ze takie cos mogl zrobic (ale nie musial) ale pieniedzy za urlop nie mial chyba prawa mi zabrac

Prosilbym o opinie i dokladna pomoc co gdzie i u kogo mam zrobic zeby zwrocono mi pieniadze .
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon May 19, 2008 12:02 am    Post subject: Reply with quote

Przyznam, ¿e nie do koñca jest dla mnie jasne to, co Pan napisa³.

Niemniej, odchodz±c z pracy powinien Pan by³ daæ wypowiedzenie. To, ¿e Pan tego nie zrobi³, mo¿e skutkowaæ odpowiedzialno¶ci± Pana za szkody poniesione z tego tytu³u przez pracodawcê, niemniej, musi on wykazaæ szkody, które poniós³ i musz± byæ one wymierne. Je¶li Pana prze³o¿ony wyrazi³ zgodê na odej¶cie bez wypowiedzenia, w razie sporu bêdzie Pan to musia³ udowodniæ (najlepiej mieæ to na pi¶mie) - wtedy oczywi¶cie nie gro¿± ¿adne konsekwencje, a tym bardziej pracodawca nie mo¿e nic potr±caæ. Wiêcej:
http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/RedundancyAndLeavingYourJob/DG_10026689

P45 musi byæ wystawione niezale¿nie od przyczyn odej¶cia. Ekwiwalent za niewykorzystany urlop równie¿ musi byæ wyp³acony.

[b]Polecam informacjê o rozwi±zywaniu problemów z pracodawc± w UK:
http://jobland.pl/faq/anglia.php#co-zrobic-w-przypadku-problemow-z-pracodawca-w-wielkiej-brytanii[/b]
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in