Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Child Benefit
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kajdap



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 9

PostPosted: Wed Feb 06, 2008 6:53 pm    Post subject: Child Benefit Reply with quote

Mój m±¿ przyjecha³ do Irlandii 03.06.2006 lecz wniosek Child Benefit z³o¿y³ dopiero 05.11.2006. Ja dojecha³am do mê¿a z dwójk± dzieci 30.05.2007. W pa¼dzierniku 2007 posz³am zapytaæ co z naszym wnioskiem i kazali mi z³o¿yæ na siebie nowy wniosek choæ nigdy w Irlandii nie pracowa³am. Z³o¿y³am. Po tygodniu przysz³a odpowiedz ¿e zostanie nam wyp³acone od dnia kiedy ja przyjecha³am z dzieæmi czyli od 30.05.2007 no i wyp³acili. Ale pytanie co pieniêdzmi za okres od 05.11.2006-30.05.2007. Nie mam pojêcia co sie dzieje z tym wnioskiem bo miêdzy czasie wype³niali¶my juz 3 nastêpne te same wnioski. dzi¶ posz³am zanie¶ je i powiedzieli ¿e child benefit mo¿e dostawaæ tylko matka czyli zaleg³o¶ci nie wyp³ac± z kolei dowiaduj±c siê innym biurze mówi± ¿e musz± wyp³aciæ. Dla mnie to czarna magia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 9:21 am    Post subject: Zasi³ek na dziecko Child Benefit Reply with quote

O zasi³ek nie musi wystêpowaæ matka; mo¿e ojciec. Dzieci nie musz± mieszkaæ w Irlandii, niemniej je¶li dzieci mieszkaj± w Polsce, to o zasi³ek nale¿y najpierw wyst±piæ w Polsce, a ewentualny zasi³ek irlandzki bêdzie ró¿nic± miêdzy "normalnym" zasi³kiem irlandzkim, a zasi³kiem przyznanym w Polsce.

Wiêcej informacji na ten temat po polsku:
http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/social-welfare-payments/social-welfare-payments-to-families-and-children/zasi142ek-na-dziecko

Polecam równie¿:
http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/social-welfare-payments/social-welfare-payments-to-families-and-children/dodatek-rodzinny

oraz ogólnie inne informacje po polsku na temat pracy i ¿ycia w Irlandii ze strony Citizens Information:
http://www.citizensinformation.ie/index/LANGUAGE/pl
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kajdap



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 9

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 12:02 am    Post subject: Reply with quote

Ale ja mam pytanie czy ta zaleg³o¶æ od listopada do maja nam wyp³ac±?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

Trudno mi siê wypowiadaæ na takim stopniu ogólno¶ci, niemniej, je¶li wniosek zosta³ z³o¿ony prawid³owo, to nie mog± byæ Pañstwo karani za przed³u¿aj±c± siê procedurê i wyp³ata powinna obejmowaæ zaleg³e okresy.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yogi1234



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 11:26 pm    Post subject: Reply with quote

przyjecha³em do irlandii 15.05.2007 wniosek o child benefit z³ozy³em 30.06.2007 ¿ona z 3 dzieci przebywa w Polsce.Po tygodniu otrzymalem odpowied¿ ¿e mój wnosek zosta³ przyjêty ale musze czekaæ bo maja duzo pracy .Do tej pory nie otrzymalem ¿adnej odpowiedzi chocia¿ posyla³em do nich powiadomienia o zmianie adresu i ponownym zapytaniu o mój wnosek.co mam dalej robiæ i czy wogóle nalez± mi sie pieni±dze bo poma³u trace nadzieje .prosze o jakomkolwiek odpowiedz
Back to top
View user's profile Send private message
kajdap



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 9

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 11:36 pm    Post subject: Reply with quote

Nam wyp³acili w kwietniu 2008 czyli czekali¶my pó³tora roku sp³acili wszystko od dnia kiedy m±¿ przyjecha³ do Irlandii, Nie wiem jak po zmianie przepisów ale nasi znajomi w³a¶nie te¿ tak maj± ze rodzina w Polsce i tak¿e dostali ca³a sp³atê tylko czeka siê troszkê d³u¿ej, pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
yogi1234



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 12:11 am    Post subject: Reply with quote

mam jeszcze jedno pytanie czy mam ich "atakowaæ" dalej czy czekac cierpliwie az dadz± znaæ?bo jest to troche denerwujace takie czekanie bez ¿adnej odpowiedzi .Dziêki za informacje pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
kajdap



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 9

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 11:36 am    Post subject: Reply with quote

Przyznam siê ¿e my chodzili¶my do nich i pytali¶my o nasz wniosek radze pochodziæ troszkê do nich i im siê upomnieæ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
yogi1234



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: Fri May 15, 2009 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

No uda³o sie wczoraj przyszlo mi pismo ze zap³aca mi za 2 lata czekania dzieki za otuche pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
kajdap



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 9

PostPosted: Fri May 15, 2009 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

No to super :D :D :D Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Sat May 16, 2009 3:25 am    Post subject: Reply with quote

Mi³o us³yszeæ, ¿e siê uda³o.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in