Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Jak wype³niæ p85?
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next 
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Wrona



Joined: 30 Sep 2007
Posts: 1

PostPosted: Sun Sep 30, 2007 5:51 pm    Post subject: Jak wype³niæ p85? Reply with quote

Witam,

Pracowa³em w UK teraz wrocilem i przyszedl czas zeby wypelnic p85, chce to zrobic sam bez udzia³u firm po¶rednicz±cych. Mam p45 z miejsca pracy.
Chodzi mi glownie o poczatek calego dokumentu:
1.Czy w pole "TAX REFERENCE" nalezy przepisac numer 'Reference number' z p45 ?

2. Czy adres na ktory nalezy wyslac p85 to pole 'Office number' na p45
[jest wpisany nr biura - adres biura z tym numerem mozna ustalic na stronie HM Revenue]

3. Co wpisaæ w pole "Issued by"?

Zaznaczylem interesujace mnei pola w zalaczonym obrazku na czerwono.

[img]http://img227.imageshack.us/img227/5557/clipboard01ot1.jpg[/img]

Mysle ze taki poradnik przyda³by sie takze innym osobom
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 10:10 am    Post subject: Re: Jak wype³niæ p85? Reply with quote

[quote="Wrona"]Witam,

Pracowa³em w UK teraz wrocilem i przyszedl czas zeby wypelnic p85, chce to zrobic sam bez udzia³u firm po¶rednicz±cych. Mam p45 z miejsca pracy.
Chodzi mi glownie o poczatek calego dokumentu:
1.Czy w pole "TAX REFERENCE" nalezy przepisac numer 'Reference number' z p45 ?
[color=red][b]Tak, tu nale¿y wpisaæ tax reference z P45[/b][/color]

2. Czy adres na ktory nalezy wyslac p85 to pole 'Office number' na p45
[jest wpisany nr biura - adres biura z tym numerem mozna ustalic na stronie HM Revenue]

3. Co wpisaæ w pole "Issued by"?
[color=red][b]Tak, Adres na który nale¿y wys³aæ to adres tego biura HM Revenue & Customs, pod które Pan podlega³, czyli np. te, do którego odnosi siê P45. Wpisuje siê go w polu "issued by", dlatego, ¿e "tradycyjnie" zamawia Pan P85 w swoim biurze podatkowym, pod które Pan podlega, oni je drukuj± ("issue") i wysy³aj± i jest tam ju¿ wpisany adres i telefon. Poniewa¿ pobra³ Pan P85 z Internetu lub bez oznaczenia biura, wpisuje Pan tam adres biura HMRC. Je¶li nie zna Pan numeru telefonu do nich, pole "Telephone" nale¿y zostawiæ puste. [/b][/color]

Zaznaczylem interesujace mnei pola w zalaczonym obrazku na czerwono.

[color=red][b]W polu bez podpisu (tym poni¿ej logo HM Revenue & Customs) które Pan zaznaczy³, wpisuje Pan swoje dane. [/b][/color][/quote]
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zbyszek



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 12
Location: Londyn

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

Witam! Ja mam kilka pytan w temacie p85
-czy rozliczenie z p45 w polowie roku podatkowego bez skladania p85 jest mozliwe ?
-czy moze lepiej by bylo zlozyc zeznanie po kwietniu 08?
Tak wlasciwie niedokonca rozumiem te p85 wydaje mi sie jak by bylo skierowane do obywateli brytyjskich wyjerzdzajacych do pracy za granice.
Chodzi mi o pytania:
dlaczego opuszczam uk ?
czy do pracy ? jesli tak nazwa firmy i adres ?
czy na pelen etat ?
na jak dlugo ?
i na jak dlugo planuje tu przyjerzdzac w nastepnych trzech latach?
Niepotrafie jednoznacznie odpowiedziec na te pytania.
Wracam tam bo jestem Polakiem z Polski!
Czy do pracy - kiedys napewno ale gdzie i kiedy niemam pojecia! gdzie znajde prace.
No i moze kiedys tu wroce terz niewiem kiedy i na ile.
I inne ktore uwazam ,ze mnie niedotycza np: pobieranie pieniedzy za wynajem mieszkania podczas pobytu poza uk ktorego nieposadam!

Bylbym bardzo wdzieczny za mozliwe wytlumaczenie tej kwesti
Back to top
View user's profile Send private message
Zbyszek



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 12
Location: Londyn

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Chcialbym poprostu dobrze sie rozliczyc i miec wszystkie formalnosci z glowy
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 11:24 pm    Post subject: P85 Reply with quote

[quote="Zbyszek"]Witam! Ja mam kilka pytan w temacie p85
-czy rozliczenie z p45 w polowie roku podatkowego bez skladania p85 jest mozliwe ?
[color=orange][b]Je¶li siê wyje¿d¿a bez zamiaru powrotu do UK w najbli¿szym czasie, to mo¿na siê rozliczyæ przed koñcem roku podatkowego, ale nie bez P85. Sk³ada Pan p85 i wystêpuje o zwrot podatku. [/b][/color]
-czy moze lepiej by bylo zlozyc zeznanie po kwietniu 08?
[color=orange][b]Je¶li do tego czasu zamierza Pan jeszcze pracowaæ w UK, to lepiej poczekaæ do kwietnia. Je¶li planuje Pan wyjechaæ z UK i nie wracaæ w tym roku podatkowym to mo¿na z³o¿yæ teraz. [/b][/color]
Tak wlasciwie niedokonca rozumiem te p85 wydaje mi sie jak by bylo skierowane do obywateli brytyjskich wyjerzdzajacych do pracy za granice.
Chodzi mi o pytania:
dlaczego opuszczam uk ?
czy do pracy ? jesli tak nazwa firmy i adres ?
czy na pelen etat ?
na jak dlugo ?
i na jak dlugo planuje tu przyjerzdzac w nastepnych trzech latach?
Niepotrafie jednoznacznie odpowiedziec na te pytania.
Wracam tam bo jestem Polakiem z Polski!
[color=orange][b]Formularz przeznaczony jest dla wszystkich osób które wyje¿dzaj± UK, niewa¿ne od narodowo¶ci. Powinien Pan odpisaæ, a je¶li Pan nie wie, to napisaæ, ¿e jeszcze nie wie Pan (choæ nale¿y napisaæ, jakie siê ma plany i przewidywania). Chodzi o okre¶lenie Pana zamiarów i stwierdzenie, jaki charakter ma Pana wyjazd z UK.[/b][/color]
Czy do pracy - kiedys napewno ale gdzie i kiedy niemam pojecia! gdzie znajde prace.
[color=orange][b]I tak nale¿y napisaæ. ¯e wraca Pan do kraju, w poszukiwaniu pracy, ale nie wie Pan jeszcze jakiej. [/b][/color]
No i moze kiedys tu wroce terz niewiem kiedy i na ile.
I inne ktore uwazam ,ze mnie niedotycza np: pobieranie pieniedzy za wynajem mieszkania podczas pobytu poza uk ktorego nieposadam!
[color=orange][b]I tak nale¿y to opisaæ. S± osoby które maj± takie dochody i dla nich ta rubryka jest przeznaczona. [/b][/color]

Bylbym bardzo wdzieczny za mozliwe wytlumaczenie tej kwesti[/quote]

Trzeba po prostu odpowiedzieæ na pytania.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
olaaa



Joined: 02 Nov 2007
Posts: 1

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Kto pomoze mi wypelnic P85? Prosze o pomoc
OLa oleka.g@buziaczek.pl
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 4:38 pm    Post subject: Wype³eniania p85 Reply with quote

Je¶li ma Pani problemy z wype³nieniem formularza, to najlepiej skorzystaæ z profesjonalnej pomocy firmy zajmuj±cej siê odzwyskiwaniem podatku. Poza prawid³owym wype³nieniem formularza, firma taka bêdzie podejmowa³a interwencje telefoniczn± w razie przed³u¿ania siê zwrotu czy innych problemów.

Oczywi¶cie s± liczne g³osy, ¿e siê to nie op³aca, bo firmy pobieraj± prowizjê itd... Nie zgadzam siê z t± opini±, gdy¿ w ten sposób, mo¿na kwestionowaæ sens korzystania z wszelkich us³ug: fryzjera, lekarza, hydraulika. Czasem lepiej zap³aciæ i mieæ sprawê z g³owy, tym bardziej, ¿e wiêkszo¶æ firm pobiera wynagrodzenie dopiero po odzyskaniu podatku jako % odzyskanej kwoty i nie s± pobierane ¿adne op³aty z góry.

Nie wiem, czy gdzie¶ w Polsce mo¿e Pani uzyskaæ bezp³atn± pomoc. Byæ mo¿e w UK mo¿e j± Pani uzyskaæ w Citizens Advice Bureau www.citizensadvice.org.uk (jest to organizacja charytatywna, oparta o pracê wolontariuszy).

W sprawach rozliczeñ i zwrotu podatku z zagranicy polecamy np. EuroTax. Wspó³pracujemy z t± firm± od d³u¿szego czasu nie spotkali¶my siê ze skargami co do rzetelno¶ci. Zg³aszaj±c siê przez poni¿szy link otrzyma Pani 5% zni¿ki:
www.zwrotpodatku.jobland.pl
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
corduroy86



Joined: 06 Nov 2007
Posts: 3

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Witam!
Mam pytanie w zwi±zku z formularzem P85,
czy je¿eli bêd±c w Anglii pracowa³em w dwóch ró¿nych miejscach, to aby odzyskaæ podatek muszê wype³niaæ P85 dwukrotnie? Czy wystarczy ¿e przy wysy³aniu jednego P85 do³±cze do niego dwa P45 od dwóch pracodawców?
Z góry sercznie dziêkuje za pomoc,
Pozdrawiam,
Piotrek
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 9:32 pm    Post subject: P85 Reply with quote

Wysy³a siê jeden formularz.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
corduroy86



Joined: 06 Nov 2007
Posts: 3

PostPosted: Wed Nov 07, 2007 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

w takim razie w polu "tax reference" (na samej górze P85) wpisuje siê dwa numery?
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Nov 08, 2007 2:12 pm    Post subject: Jak wype³niaæ p85 zwrot podatku z Anglii Reply with quote

[quote="corduroy86"]w takim razie w polu "tax reference" (na samej górze P85) wpisuje siê dwa numery?[/quote]
W tym polu nale¿y wpisaæ jeden numer referencyjny - dotycz±cy ostatniej pracy.



==================
UWAGA. Jobland.pl nie jest biurem doradztwa podatkowego i nie mo¿na traktowaæ powy¿szej informacji jako porady prawnej lub podatkowej. Powy¿sze prosimy traktowaæ wy³±cznie informacyjnie i pogl±dowo. Nie mo¿emy braæ odpowiedzialno¶ci za decyzje podjête na podstawie tych informacji. Czêsto z pozoru drobne szczegó³y mog± wiele zmieniaæ w kwestiach podatkowych. W indywidualnych przypadkach nale¿y skorzystaæ z porad licencjonowanego doradcy podatkowego lub ksiêgowego, który udzieli porady odpowiednio do szczególnej sytuacji danej osoby. W sprawach rozliczeñ i zwrotu podatku z zagranicy polecamy np. us³ugi Euro Tax (5% zni¿ki dla osób z polecenia Jobland.pl:
www.zwrotpodatku.jobland.pl
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nogownik



Joined: 06 Nov 2007
Posts: 4

PostPosted: Tue Nov 13, 2007 10:04 pm    Post subject: P85 Reply with quote

Wlasnie wyjezdzam z Anglii. Okazalo sie jednak, ze moj formularz P86 nie dotarl do Inland Revenue. Czy w zwiazku z tym musze go skladac, czy wystarczy zlozyc P85?
Na pierwszej stronie P86 sa dwie rubryki do wpisania NIN-u. Ktora nalezy wypelnic? I dlaczego sa dwie?
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Wed Nov 14, 2007 1:54 am    Post subject: Re: P85 Reply with quote

[quote="Nogownik"]Wlasnie wyjezdzam z Anglii. Okazalo sie jednak, ze moj formularz P86 nie dotarl do Inland Revenue. Czy w zwiazku z tym musze go skladac, czy wystarczy zlozyc P85?
Na pierwszej stronie P86 sa dwie rubryki do wpisania NIN-u. Ktora nalezy wypelnic? I dlaczego sa dwie?[/quote]

Sk³adanie P86 przy wyje¼dzie raczej nie ma ju¿ sensu. NIN nale¿y wpisaæ jeden (istotnie, s± dwa miejsca na wpisanie, ale przy drugim jest "unless it is already shown in the above reference.", czyli "je¶li nie wpisano powy¿ej")..

Trudno mi powiedzieæ, dlaczego s± 2 miejsca... przypuszczalnie chodzi o to, ¿eby nie zapomnieæ go wpisaæ. Byæ mo¿e taki uk³ad minimalizuje liczbê wniosków bez wpisanego NIN.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
none



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 1

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 10:34 pm    Post subject: Re: Jak wype³niaæ p85 zwrot podatku z Anglii Reply with quote

[quote="Jobland.pl"][quote="corduroy86"]w takim razie w polu "tax reference" (na samej górze P85) wpisuje siê dwa numery?[/quote]
W tym polu nale¿y wpisaæ jeden numer referencyjny - dotycz±cy ostatniej pracy.[/quote]

Czyli "tax reference" odpowiada rubryce "reference number" tak? Na moim P45, stona pierwsza, pierwszy punkt "PAYE Reference" widnieje "Office Number" (3 cyfrowa liczba) oraz "Reference number" (7 cyfrowa liczba).
Tak wiêc w P85 w "tax reference" nale¿y wpisaæ tylko ten 7 cyfrowy "reference number"?
(Przepraszam, wiem ¿e odpwied¼ na to pytanie w pewnym sensie ju¿ pad³a, ale by³bym wdziêczny za jasn± odpowied¼. Dziêkuje)

Pozdrawiam.
Grzegorz
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Tue Dec 11, 2007 12:33 am    Post subject: p85 Reply with quote

Tax reference to Tax reference, bez office number (ten dotyczy numreu danego biura HMRC, do którego jest wysy³any P85). Jednak dopisanie Office number najprawdopodobniej nic nie zmnieni...
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next 
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in