Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
chrobowe z anglii a pobyt w Polsce?
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aanekk1



Joined: 10 Sep 2007
Posts: 2

PostPosted: Mon Sep 10, 2007 2:22 pm    Post subject: chrobowe z anglii a pobyt w Polsce? Reply with quote

Czesc
mam pytanie.od ponad dwóch lat pracuje w anglii obecnie mam problemy z kregoslupem i dosta³am zwolnienie na miesiac od lekarza w anglii.I tu moje pytanie czymoge przez ten czas byc w polsce ? czy powinnam zostac w anglii. Bardzo prosze o odpowiedz z Góry dziekujê. Anka
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Sep 10, 2007 5:12 pm    Post subject: chorobowe w UK i pobyt w Polsce Reply with quote

Nic mi nie wiadomo o restrykcjach, gdzie nale¿y przebywaæ w czasie choroby. Nie mo¿e Pani jednak w tym czasie pracowaæ - to chyba oczywiste. Chorobowe nale¿y siê wy³±cznie osobom chorym...

Tak wiêc je¶li chce Pani w czasie choroby byæ w Polsce - jest to mozliwe.

Inaczej wygl±da sprawa w kwestii ubezpieczenia medycznego - leczyæ sie mo¿na w kraju ubezpieczenia, w innych krajach przys³uguje jedynie pomoc medyczna w nag³ych wypadkach. Dora¼na pomoc medyczna w Polsce bêdzie mozliwa na podstawie EKUZ (EHIC) - Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, wydanej w UK.

Leczyæ powinna siê Pani w UK. Je¶li wiêc Pani choroba nie wymaga wizyt u lekarza, ani zabiegów, nie powinno byæ przeszkód aby wyjechaæ "na kuracjê" do Polski. Je¶li leczenie wymaga zabiegów i ci±g³ych konsultacji lekarskich - powinna to Pani odbyc w UK.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aanekk1



Joined: 10 Sep 2007
Posts: 2

PostPosted: Mon Sep 10, 2007 5:37 pm    Post subject: Reply with quote

dziekuje bardzo za szybk± odpowiedz.Mam przepukline krêgos³upa i za³atwi³am sobie prywatn± rehabilitacje w Polsce.Tak¿e bardzo dziekuje za odpowiedz.
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Sep 10, 2007 7:52 pm    Post subject: leczenie w Polsce prywatnie Reply with quote

Oczywi¶cie powy¿sze uwagi dotyczy³y tylko leczenia w publicznej s³u¿bie zdrowia. Osoba chora mo¿e siê jednak leczyæ prywatnie, gdzie tylko uwa¿a, ¿e jest to dla niej w³a¶ciwie, równie¿ w innym kraju.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in