Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Flexible working hours Anglia - uprawnienia macierzyñskie
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 5:35 pm    Post subject: Flexible working hours Anglia - uprawnienia macierzyñskie Reply with quote

[b]Mam pytanie dotycz±ce flexible hours, do których mam prawo jako pracuj±ca matka; jestem zatrudniona w firmie juz ponad rok, urodzi³am dziecko i mam zamiar powróciæ do pracy, ale nie jak dotychczas na ca³y etat lecz na pól etatu (part-time). Chc±c skorzystaæ z prawa , do wyznaczenia sobie godzin, zmiany liczby godzin
/tydzien napisalam list (wype³ni³am specjalne papiery, które dano mi z w biure firmy); jednak po wstêpnym interview widzê, ¿e mojej manager siê nie podoba, ¿e nie zamierzam wiêcej pracowaæ w weekendy i ze nie wyrazi³am chêci pracy w nadgodzinach (nie mogê, bo m±¿ pracuje wtedy i kto¶ musi zostaæ z dzieckiem, poza tym nadal karmiê piersi±).

Czy pracodawca mo¿e siê nie zgodziæ zupe³nie na moje godziny pracy(dni), czy mam prawo siê odwo³ywaæ?[/b]


Od z³o¿enia prawid³owego wniosku o flexible working hours, pracodawca ma 28 dni na odbycie spotkania z pracownikiem w celu przedyskutowania wniosku. Po tym spotkaniu, w ci±gu 14 dni pracodawca mo¿e podj±æ jedn± z 3 decyzji:

a) zaakceptowaæ ¿±danie pracownika
b) odrzuciæ je ale zgodziæ siê na inne godziny pracy wynegocjowane w czasie wspomnianego spotkania z pracownikiem
c) odrzuciæ je bez przedstawienia rozwi±zania alternatywnego.

Ka¿de odrzucenie musi mieæ podstawy ekonomiczne i byæ uzasadnione przyczynami biznesowymi. W przypadku decyzji negatywnej, pracownik ma 14 dni na odwo³anie na pi¶mie z uzasadnieniem odwo³ania. Pracodawca musi w ci±gu 14 dni odbyæ kolejn± rozmowê pracownikiem i w ci±gu kolejnych 14 dni, na pi¶mie udzieliæ odpowiedzi. Odmowa musi byæ uzasadniona.

Pracownik ma prawo wnioskowaæ o flexible working hours a pracodawca ma obowi±zek powa¿nie rozwa¿yæ wniosek pracownika. Mo¿e jednak odrzuciæ taki wniosek, je¶li ma powody zwi±zane z dzia³alno¶ci± firmy (business reasons).

Wiêcej na temat flexible working hours:
http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/WorkingHoursAndTimeOff/DG_10029491
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in