Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
problem e 301
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kinga



Joined: 09 Jul 2009
Posts: 1

PostPosted: Fri Jul 10, 2009 4:02 pm    Post subject: problem e 301 Reply with quote

Witam
Mam maly problem i potrzebuje pomocy.Pracowalam w Irlandii od grudnia 2007 do stycznia 2009 a obecnie jestem na urlopie macierzynskim, ktory konczy sie na poczatku sierpnia tego roku i automatycznie po jego zakonczeniu wracam do kraju. :D
Mam pytanie czy czas spedzony na macierzyskim bedzie liczony jako czas pracy?Czy jak wylse forlmularz e301 do Dublina,odesla mi o pod dany adres do Polski??Z tego co przeczytalam na tym forum to ubieganie sie o zasilek (czyli e 303)i przeniesienie do Polski mi sie nie nalezy,tak??
Z gory dziekuje za pomoc ....
_________________
Kinga
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

O E301 mo¿na wnioskowaæ nawet z Polski, za po¶rednictwem urzêdu pracy, wiêc nie ma problemu z wys³aniem go do Polski przez instytucjê zagraniczn±.

Formularz E301 potwierdza okresy zatrudnienia za granic±. Mo¿e siê przydaæ, je¶li po powrocie do Polski podejmie Pani pracê, po czym j± utraci przed up³ywem roku. Wtedy sta¿ pracy w Polsce bêdzie niewystarczaj±cy do ubiegania siê zasi³ek. Okresy pracy za granic± zostan± jednak wtedy zaliczone do sta¿u pracy na podstawie E301 w³a¶nie. Nie wiem czy urlop macierzyñski bêdzie wykazany jako okres zatrudnienia.

E303 mog³aby Pani uzyskaæ, je¶li mia³aby Pani prawo do zasi³ku w Irlandii. Taki zasi³ek mo¿na wytransferowaæ do Polski.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Patryk 26



Joined: 14 Oct 2010
Posts: 2

PostPosted: Fri Oct 22, 2010 9:16 am    Post subject: Reply with quote

witam mi±³em swego czasu podobny problem. tak z polski mo¿e siê pani ubiegaæ jak najbardziej tyle,¿e to potraf bardzo d³ugo nawet do 7 miesiêcy. tu je¶li siê pani prosi i poda adres korespondencji w Polsce to oni nie wysy³aj± tylko adres irlandzki (tak mia³em w przypadku ojca ja tu by³em a ojciec w Polsce po up³ywie d³ugiego okresu zadzwoni³em bo nie dosta³em ¿adnej odpowiedzi -poinformowali mnie ze nie mog± wys³aæ do polski itp wiec poda³em im mój adres po czym to dosta³em a potem sam wys³a³em do polski)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in