Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Praca a brak home officu
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mala2250



Joined: 05 Feb 2009
Posts: 4

PostPosted: Thu Feb 05, 2009 10:23 pm    Post subject: Praca a brak home officu Reply with quote

Bardzo proszê o pomoc!Mam taki problem.Pracuje w Anglii od pazdziernika 2007r(u tego samego pracodawcy),dostaje peyslipy,mam NIN ale nie mam home officu bo nie wiedzia³am,¿e muszê go mieæ.Przeczyta³am,¿e jak kto¶ pracuje 12 m-cy u tego samego pracodawcy to nie musi siê rejestrowaæ,czy to prawda?Czy ja po prostu przez pó³tora roku pracowa³am nie legalnie i mi siê to do niczego nie wlicza???A teraz jak bym chcia³a zrobiæ home office to jak± wpisaæ datê zatrudnienia??Jak wpiszê prawdziw± to mog± siê przyczepiæ,¿e tyle czasu mine³o czy lepiej wpisaæ tak± bardziej bie¿±c±? ¯eby pracodawcy nie grozi³a za to kara,bo co¶ takiego jest, tak s³ysza³am!!!Nie chcia³abym straciæ tej pracy...Proszê o pomoc!!!Jak to teraz wszystko za³atwiæ ¿eby by³o dobrze!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Feb 05, 2009 11:24 pm    Post subject: Reply with quote

Niestety, Pani praca by³a nielegalna. Nale¿y jak najszybciej siê zarejestrowaæ. Raczej w±tpliwe jest, aby pracodawca dosta³ karê za to, ¿e zarejestrowa³a siê Pani z opó¼nieniem. Polecam broszurê w jêzyku polskim, dostêpn± na stronie:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/eea/wrs/workers/
pod linkiem Form WRS - Polish guidance.

Co do daty poleca³bym zadzwoniæ na infoliniê WRS w godzinach 9.00-17.00,
od poniedzia³ku do pi±tku:
Telefon: 0114 207 4074
Fax: 0114 207 4000
Email: wpcustomers@ind.homeoffice.gsi.gov.uk

Je¶li Pani co¶ ustali, mo¿e Pani podzieliæ siê z innymi czytelnikami forum uzyskanymi informacjami.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mala2250



Joined: 05 Feb 2009
Posts: 4

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Dziêkuje bardzo Panu za dopowiedz.Chcia³bym jeszcze zapytaæ czy ta infolinia do WRS jest te¿ po polsku albo ten email mo¿na napisaæ w jêzyku polskim?Czy tylko po angielsku?Dziêkuje.Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

w broszurze nie ma na ten temat oficjalnych informacji, ale z tego co pamiêtam, to kiedy¶ mo¿na by³o poprosiæ o osobê mówi±c± po polsku, choæ zdarza³o siê, ¿e w danym momencie by³a niedostêpna.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in