Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
zaleg³e wynagrodzenie za prace
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bachul



Joined: 28 Nov 2008
Posts: 3
Location: manchester

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 12:29 am    Post subject: zaleg³e wynagrodzenie za prace Reply with quote

hey.
moja sparwa wyglada tak. pracowa³am w flexible hours przez 8 miesiêcy w tej samej firmie, na miesiac mia³am przepracowanych ponad 100 zawsze, tax i nin zawsze by³ p³acony. nie dosta³am rzadnego kontraktu. przed wyjazdem na holideya pyta³am jak sie ma sprawa z urlopem... powiedziano mi ze za kaze przrobione 120 h przys³uguje mi 1 dzien p³atny liczony jako 8 godzin... po przyje¼dzie sprawdzam stan konta gdzie okazuje sie ze nie mam kasy na koncie, która mia³am dostac za urlop. pytam co sie sta³o.... us³ysza³am ze bedzie wszysytko podliczone i wyp³acone do wrzesnia, konca sieprnia bo s± przygotowywane kontrakty wiec do tego czasu bedzie wszytko oka bo pozniej podobno mia³am miec stawke godzinowa plus holiday pay.

wyp³aconej kasy za zaleg³y urlop nie dosta³am, pyta³am menagerki która powiedzia³a ze nie wiem co sie sta³o ze nie mam zap³acone ale ze mam sie nie martwic bo ona da³a liste szefom kto ma miec zap³acone... min±³ kolejny miesiac a kase dosta³am tylko ze przepracowane godziny bez wyp³aty za urlop. mam równiez problem z dostaniem mojego P45 na które ci±gle czekam.

nie pracuje juz tam, ale wiem ze ta kasa mi sie nale¿y...
"wydaje" mi sie ze najzwyczjaniej w ¿yciu nie chca po prostu zap³acic a ten kontrakt i kazda gadka to po prostu zbywanie...

co powinnam zrobic w takim razie?????

nie zamierzam tego tak zostawic...

z tego co czyta³am powinnam napisac list do tego pracodawcy, jesli to prawda czy ktos pomog³yby mi napisac ten list poprawnie po angielsku? ja nie wiem jak sie takie rzeczy pisze.


prosze o pomoc jesli ktos wie co powinnam w tej sprawie zrobic.

pozdrowienia i dzieki
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 2:33 pm    Post subject: Reply with quote

Proszê przeczytaæ artyku³:
http://www.jobland.pl/aktualnosci/Co-zrobic-w-przypadku-problemow-z-pracodawca-w-Wielkiej-Brytanii_--a-670.html

Oczywi¶cie list warto napisaæ. Mo¿e Pani w tym pomóc Citizens Advice Bureau, lub byæ mo¿e w ACAS znajdzie siê kto¶ mówi±cy po polsku kto pomo¿e Pani bez konieczno¶ci wynajmowania t³umacza.

Do tych dwóch instytucji skierowa³bym siê najpierw.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bachul



Joined: 28 Nov 2008
Posts: 3
Location: manchester

PostPosted: Fri Dec 05, 2008 12:39 pm    Post subject: Reply with quote

a czy kto¶ z Pañstwa pomog³by mi napisaæ taki list??

nie mam pojêcia jak poprawnie napisaæ taki list.

z góry dziêkuje
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Dec 08, 2008 1:51 am    Post subject: Reply with quote

Polecam kontakt z Citizens Advice Bureau http://www.citizensadvice.org.uk/
(Biuro Porad Obywatelskich) gdzie, jak s±dzê, wolontariusz bezp³atnie pomo¿e napisaæ list. Nie jest tu wymagana jaka¶ szczególna forma, ale bez znajomo¶ci szczegó³ów zdalne pisanie listu jest trudne, nawet je¶li kto¶ zadeklaruje tak± pomoc. Citizens Advice to chyba najlepsze miejsce, je¶li nie ma siê pieniêdzy na prawnika lub t³umacza.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in