Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
zasilek chorobowy
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
justynkaii24



Joined: 04 Oct 2008
Posts: 2
Location: Ballybofey

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 4:44 pm    Post subject: zasilek chorobowy Reply with quote

Mam takie pytanie. Od 3 dni mam noge w gipsie i nie moge pracowac. Jestem zatrudniona w hotelu jako klenerka ale ten hotel nie wyplaca chorobowego. Nie stac mnie na utrzymanie sie w Irlandii przez 3 tygodnie poniewaz tyle musze nosic gips.Nie byl to wypadek komunikacyjny ani w pracy.Czy przysluguje mi jakikolwiek zasilek chorobowy?Pracuje tu 11 miesiacy. Z gory dziekuje za jakiekolwiek informacje.
_________________
justynkaii24
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Sun Oct 05, 2008 8:59 am    Post subject: Reply with quote

- tu znajdzie Pani wszystkie informacje (w du¿ej czê¶ci po polsku):

http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/social-welfare-payments/disability-and-illness/zasi142ek-chorobowy?set_language=pl

Generalnie, trzeba op³acaæ sk³adki przez 52 tygodnie, a wiêc w Pani przypadku (11 miesiêcy), pracowa³a Pani za krótko, by uzyskaæ zasi³ek choro bowy (pracodawca nie musi wyp³acaæ chorobowego). Istnieje jednak mo¿liwo¶æ rozpatrzenia sprawy indywidualnie. Je¶li paracowa³a Pani w Polsce przed wyjazdem do Irlandii, poleca³bym równie¿ dowiedzieæ siê o mo¿liwo¶æ zaliczenia sta¿u pracy w Polsce na poczet sta¿u pracy w Irlandii. Generaln± zasad± w UE jest bowiem to, ¿e pracownik nie powinien traciæ na tym, ¿e przeprowadzi siê (zmieni miejsce pracy) z jednego kraju UE do drugiego.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in