Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Bank Holidays - ¶wiêta - czy muszê wtedy wykorzystaæ urlop?
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 8:04 pm    Post subject: Bank Holidays - ¶wiêta - czy muszê wtedy wykorzystaæ urlop? Reply with quote

[b]W dni bank holiday mój szef wpisuje nam nasz urlop i mamy p³acone. Interesuje mnie, czy prawnie mo¿e tak robic? Wola³abym mieæ ten dzieñ niep³atny, a mój urlop wykorzystaæ wtedy kiedy mnie pasuje. Zg³asza³am to szefowi, ale on nie chce siê z tym zgodzic. Proszê o poradê jak to faktycznie wygl±da? Czy szef ma prawo dowolnie ustalaæ mój urlop?[/b]

Pani szef postêpuje zgodnie z prawem. Bank holidays (¶wiêta) wliczane s± do wymiaru urlopu i firma mo¿e ustaliæ, ¿e tego dnia pracownicy maj± urlop. Generalnie, daty urlopu w danym roku urlopowym ustala pracodawca (oczywi¶cie maj±c na uwadze, w miarê mo¿liwo¶ci, potrzeby pracowników) - niemniej ostatnie s³owo nale¿y do pracodawcy.

Pracownik powinien wyst±piæ o urlop z wyprzedzeniem dwa razy d³u¿szym ni¿ czas trwania planowanego urlopu, a pracodawca mo¿e ten wniosek odrzuciæ z wyprzedzeniem nie d³u¿szym ni¿ planowany czas urlopu (czyli urlop tygodniowy trzeba zg³osiæ 2 tyg. wcze¶niej, a pracodawca ma czas, by odrzuciæ wniosek na 1 tydzieñ przed rozpoczêciem urlopu).

www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/WorkingHoursAndTimeOff/DG_10034711

Mo¿e Pani jednak wyst±piæ o urlop bezp³atny (choæ pracodawca nie musi go udzieliæ).

Wiêcej o uprawnieniach urlopowych:
www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/WorkingHoursAndTimeOff/DG_10029788

www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/WorkingHoursAndTimeOff/DG_10034642
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in